Polska

Michał Paluta zawodnikiem JBG2 CryoSpace

Michał Paluta
Michał Paluta / fot. JBG2

Michał Paluta, mistrz Polski w szosowym wyścigu ze startu wspólnego będzie w 2022 roku zawodnikiem ekipy JBG2 CryoSpace.

26-latek po złoto MP sięgnął w barwach CCC Development Team w 2019 roku. Kolejne 12 miesięcy spędził w polskiej drużynie World Teams, a po jej upadku i kilku tygodniach niepewności związał się z kontynentalnym Global6 Cycling.

W barwach drużyny z Antypodów, zrzeszającej jednak kolarzy z całego świata spisywał się naprawdę dobrze, między innymi podczas Tour of Britain, gdy w rywalizacji z zawodnikami szczebla World Teams kilkukrotnie finiszował w czołowej “10”. Wydawało się, że pozostanie w świecie szosy, a być może nawet przenosiny do lepszej drużyny są realne.

Paluta obrał jednak inną drogę i w kolejnych miesiącach będzie reprezentować barway JGG2. “Zobaczycie mnie na trasach pucharów świata MTB, ale nie oznacza to, że nie pojawię się na szosie, która będzie uzupełnieniem mojego kalendarza!” – przekazał. Można się również spodziewać, że były, szosowy mistrz kraju będzie aktywny także w świecie przełajów.

To Top