Świat

Mathieu van der Poel: “Nie wiem, czy będę mógł nadążyć za Woutem van Aertem”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel - fot. UCI Cyclocross

Mathieu van der Poel 26 grudnia, podczas Pucharu Świata w Dendermonde otworzy swój sezon rywalizacji w przełajach. Holender nieco opóźnił ten krok z powodu kontuzji i przyznaje otwarcie, że nie jest przekonany, czy będzie w stanie się mierzyć z dominującym póki co Woutem van Aertem.

Belg wygrywa w przełajach za każdym razem, gdy tylko stanie na linii startu. Łącznie w obecnym sezonie zgromadził trzy wygrane, ostatnią – podczas Pucharu Świata w Val di Sole. Nic zatem dziwnego, że nawet taki gigant jak Van der Poel może mieć lekko zachwianą pewność siebie. Tym bardziej, że jego przygotowania nie przebiegały idealnie.

Z powodu urazu kolana wnuk Raymonda Poulidora opóźnił rozpoczęcie sezonu przełajowego. “Czuję się OK, a uraz zdaje się leczyć. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, nawet plecy” – dodał, odnosząc się do kontuzji, która nękała go przez większość 2021 roku.

“Wout jest w naprawdę dobrej formie. Spodziewałem się, że gdy zacznie zmagania, będzie wygrywać, ale nie w aż takim stylu. Nie wiem, czy w tym momencie będę w formie, która pozwoli dotrzymać mu kroku” – dodał.

To Top