Świat

Puchar Świata: Tom Pidcock wygrywa po fantastycznej końcówce

Tom Pidcock
Tom Pidcock / fot. UCI

Tom Pidcock wygrał sobotni wyścig Pucharu Świata w Rucphen. Dla Brytyjczyka to pierwsze zwycięstwo w imprezie tej rangi.

Pidcock od startu znajdował się w licznej grupie, która jechała na czele. Momentami Brytyjczyk wychodził nawet na prowadzenie, ale musiał mieć na uwadze zawodników Pauwels Sauzen – Bingoal. Eli Iserbyt co jakiś czas podkręcał tempo, ale nie udawało mu się wyrobić większej przewagi.

Później sprawy w swoje ręce wziął Michael Vanthourenhout, który nadawał mocne tempo, szykując grunt pod kolejny atak Iserbyta. Tym razem się udało, bo gdy lider Pucharu Świata zaatakował, w końcu zdołał odjechać. Niemal całe ostatnie dwa okrążenia Iserbyt i Vanthourenhout przejechali na czele. Niemal, bo w końcówce Tom Pidcock zdołał odrobić stratę, minąć Vanthourenhouta i zaatakować Isebyta. Brytyjczyk objął prowadzenie tuż przed ostatnią prostą i na finiszu okazał się zdecydowanie mocniejszy od Belga.

W ten sposób Pidcock odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Zawiedziony Iserbyt wjechał na metę na drugim miejscu, a trzeci był Vanthourenhout.

Wśród pań wyścig elity wygrała Marianne Vos, wyprzedzając Lucindę Brand i Denise Betsemę. 38. miejsce zajęła 20-letnia Dominika Włodarczyk.

W niedzielę rywalizacja przenosi się do Namur.

To Top