Świat

Fabio Jakobsen: “Cała sprawa przysłuży się kolarstwu”

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Deceuninck - Quick Step

Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step) raz jeszcze wrócił pamięcią do kraksy na trasie pierwszego etapu ubiegłorocznej edycji Tour de Pologne. Sprinter jest zdania, że pozew, jaki wytoczony został sprawcy jego wypadku, Dylanowi Groenewegenowi (Jumbo-Visma) przyniesie pozytywy dla całego kolarskiego świata.

25-latek po tym, jak z wielką prędkością przebił się przez barierki zabezpieczające trasę i uderzył w okalający linię mety stelaż długo toczył walkę o odzyskanie pełnej sprawności. Na szosę wrócił w kwietniu, podczas Tour of Turkey, a w 2021 roku osiągnął formę, pozwalającą mu wygrywać – triumfował łącznie siedmiokrotnie.

Jakobsen i Groenewegen wciąż nie podali sobie rąk, a przeciwko zawodnikowi Jumbo-Visma (który przenosi się do BikeExchange) toczy się sprawa w sądzie. Kolarz Deceuninck – Quick Step przyznał jednak w rozmowie z “De Telegraaf”, że nie śledzi jej postępów.

“Zajmują się tym odpowiedni ludzie. Pozostaję na ścieżce, którą obraliśmy i uważam, że tak musi zostać. Cała sprawa przysłuży się kolarstwu. Dla mnie najważniejsze jest, że znów rywalizuję na najwyższym poziomie” – stwierdził.

To Top