Świat

Davide Formolo celuje w Giro d’Italia

Davide Formolo (UAE Team Emirates) poinformował, że w sezonie 2022 jego głównym celem będzie Giro d’Italia. Tadej Pogacar już wcześniej deklarował jednak, że to on ma być liderem grupy na ten wyścig.

Formolo to kolarz, który długo kojarzony był przede wszystkim z dobrą jazdą w górach. W ostatnich sezonach zdradził jednak inklinacje ku trudniejszym wyścigom jednodniowym, Dowodami tego było m.in. drugie miejsce w Liege-Bastogne-Liege czy ta sama pozycja w ubiegłorocznym Strade Bianche.

29-latek w rozmowie z “Cyclingnews” przyznał, że będzie w stu procentach skupiony na Corsa Rosa. Trudno jednak powiedzieć, czy stanowisko Formolo pokrywa się z interesem drużyny – wiadomo bowiem, że z taktyczną dyscypliną często był on na bakier. Włoch zaznaczył jednak wyraźnie, że w sezonie 2022 będzie starał się nieco rozdzielić program z liderem drużyny i więcej jeździć “na siebie”.

Wobec tego faktu interesującym jest, czy na Giro 2022 wybierze się Rafał Majka. Gdyby zdecydował się na ten krok, byłaby to świetna wiadomość dla polskich kibiców – wyścig zaczyna się w Budapeszcie, a finisz pierwszego etapu ulokowany jest w Wyszehradzie, tuż przy słowackiej granicy, bardzo blisko Polski. Z drugiej strony – gdyby wybrał się na włoski tour, zapewne przede wszystkim w roli pomocnika.

To Top