Świat

MŚ w kolarstwie szosowym 2022: Trasa zaprezentowana

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / fot. Deceuninck - Quick Step

UCI przedstawiła szczegóły trasy przyszłorocznych, szosowych mistrzostw świata, które odbędą się w Wollongong (Australia). Profile zmagań ze startu wspólnego powinny sprzyjać wytrzymałym sprinterom.

Aktualnie Australia, walcząc z pandemia koronaworusa stosuje bardzo restrykcyjne obostrzenia, w efekcie których organizacja zmagań kolarskich jest niemożliwa. Odbywający się na początku roku Tour Down Under został przesunięty na jesień. Ma się odbyć tuż przed czempionatem, a każdy wierzy, że wtedy przeprowadzenie obu imprez będzie już możliwe.

Światowe władze przedstawiły detale tras MŚ, które odbyć się mają w dniach 17-25 września. Jazda indywidualna na czas toczyć się będzie na “ulicznej” trasie, która ma sprzyjać typowym specjalistom w tej materii. Co ciekawe, kobiety i mężczyźni pokonywać będą ten sam dystans.

Zmagania ze startu wspólnego to z kolei start w położonym na północ od Wollongong Hellensburgh i przejazd w stronę miasta, na dwie, specjalne rundy. Na pierwszej z nich – trudniejszej znajdzie się podjazd Mount Keira, na drugiej, “miejskiej” zaś – Mount Pleasant, które ma stanowić szansę na atak dla puncherów. Ogólnie trasa ma być jednak niezbyt wymagająca i na pierwszy rzut oka przypomina Mediolan – San Remo, gdzie wygrać może w zasadzie każdy, choć największe szanse ma wytrzymały sprinter.

Mapa wyścigu Elity mężczyzn
Profil Mount Keira
Profil Mount Pleasant
To Top