Świat

Tour de France: Mathieu van der Poel ruszy po zieloną koszulkę?

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Christoph Roodhooft, menedżer Alpecin-Fenix przyznał, że w 2022 roku jednym z celów Mathieu van der Poela może być zielona koszulka triumfatora klasyfikacji punktowej Tour de France.

Holender w zakończonym niedawno sezonie debiutował w “Wielkiej Pętli”, choć zrobił to raczej… niechętnie, tłumacząc się bardziej interesem zespołu, niż własnymi ambicjami. Na głowie miał przecież przygotowania do igrzysk w Tokio i walki o złoty medal w wyścigu XCO. Ostatecznie lepiej wypadł we Francji – wygrał etap i założył koszulkę lidera, podczas gdy w Japonii upadek odebrał mu marzenia.

W 2022 roku szykuje się kolejna przygoda Van der Poela z Tourem. Tym razem jednak gwiazdor zapewne spróbuje nie tylko ukończyć zmagania (poprzednio wycofał się po ósmym etapie), ale być może także… zdobyć zieloną koszulkę.

Zasugerował to w rozmowie z “Het Laaste Nieuws” menedżer jego zespołu, Christoph Roodhooft. “Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie dla nas bardzo realny cel” – ocenił dodając, że o trykot powalczyć może także jeden ze sprinterów drużyny, Jasper Philipsen.

Jeszcze dalej idzie drugi ze sterników Alpecin-Fenix, Philip Roodhooft, który wprost mówi, że Van der Poel stworzony jest do walki o ten cel.

To Top