Świat

Tom Pidcock i Wout van Aert pokazali maszyny na sezon przełajowy

Wout Van Aert
Wout Van Aert / fot. Jumbo-Visma

Już w najbliższą sobotę dojdzie do pierwszego w tym sezonie, przełajowego “starcia gigantów”. W zawodach Superprestige w Boom zmierzą się Tom Pidcock i Wout van Aert. W czwartek poznaliśmy sprzęt, na którym dwójka będzie rywalizować tej zimy.

Brytyjczyk i Belg włączą się do sezonu przełajowego, który choć zdążył się na dobre rozkręcić, wciąż bez największych gwiazd dyscypliny nie zyskał należnego rozgłosu. Sobotnia rywalizacja w Boom zapowiada się niezwykle ciekawie nie tylko ze względu na obecność dwóch asów, ale i fakt, że po raz pierwszy zaprezentują “w warunkach bojowych” nowe maszyny.

Tom Pidcock będzie startować na Pinarello Crossista, zaś Wout van Aert – na Cervelo R5-CX. Co ciekawe, o ile “Pina” jest dostępna w sprzedaży w wariancie “cywilnym”, tak Cervelo swojego premierowego modelu przełajowego wciąż nie udostępniło. Co więcej – nie są jeszcze podane publicznie nawet jego parametry. Póki co sprzęt, który powstał we współpracy m.in. z Van Aertem i Marianne Vos dostępny jest tylko dla zawodowców.

To Top