Świat

Deceuninck – Quick Step porozumiał się z Markiem Cavendishem

Mark Cavendish
Mark Cavendish / fot. Deceuninck - Quick Step

Mimo, iż do końca roku pozostał już tylko niespełna miesiąc, Mark Cavendish wciąż nie podpisał nowej umowy z Deceuninck – Quick Step. Szef zespołu, Patrick Lefevere zapewnił jednak, że ostateczne porozumienie zostało osiągnięte.

Sprinter, który podczas tegorocznego Tour de France wygrał cztery etapy i zdobył zieloną koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej przeżywa pod skrzydłami belgijskiego menedżera renesans formy. Wydawało się, że przedłużenie kontraktu będzie czystą formalnością, tymczasem od tygodni toczą się burzliwe negocjacje.

Cavendish oczekuje bowiem między innymi gwarancji, że po zakończeniu kariery będzie mógł pracować w drużynie. Lefevere zaś stara się tonować jego zapędy. W najnowszej rozmowie z “Het Nieuwsblad” zdradził jednak, że strony w końcu się dogadały.

“Zakończyliśmy negocjacje. Będzie dalej z nami” – oświadczył ekscentryczny właściciel grupy dodając, że Cavendish, mimo urazu pojedzie z zespołem na zgrupowanie w Calpe, które tradycyjnie dla Deceuninck – Quick Step odbywa się na początku roku.

To Top