Świat

Kłopoty Christophera Froome’a? Jego zespół liczy na więcej

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Israel Start-Up Nation

Christopher Froome przed sezoniem 2021 trafił do ekipy Israel Start-Up Nation. Wydawało się, że w zespole tym jest otoczony “parasolem ochronnym” i może ze spokojem pracować nad budowaniem formy. Słowa dyrektora sportowego, Rika Verbrugghe’a świadczą jednak o tym, że cierpliowść może się kończyć.

Froome, który na koncie ma m.in. cztery triumfy w Tour de France, od wypadku na trasie Criterium du Dauphine 2019 nie zdołał powrócić do dawnej formy. W 2021 roku, mimo, iż od kraksy minęły ponad dwa lata, wciąż nie zdołał nawiązać walki w żadnym z wyścigów.

“Chcemy i potrzebujemy od Chrisa wyników w kolejnym sezonie” – stwierdził, cytowany przez “Cyclingweekly”. “Mogą to być mniejsze wyścigi, mogą większe. Im ważniejszy rezultat, tym lepiej dla nas” – ocenił.

Co istotne, Verbrugghe zdradził, że póki co nie jest planowane posłanie Froome’a na Tour de France, a to przecież wizja startu w tym wyścigu i kolejnego, piątego już triumfu napędza jego karierę. “Przynajmniej na razie nie uwzględniamy takiego kroku. Chyba, że przejdzie wszystkie wsześniejsze szczeble, które przed nim postawimy pozytywnie” – zapowiedział.

To Top