Świat

Tour de Pologne 2022: Górska “czasówka”. Znamy szczegóły

Tour de Pologne
Tour de Pologne / fot. Szymon Gruchalski

Szósty, przedostatni etap przyszłorocznej edycji Tour de Pologne będzie jazdą indywidualną na czas, prowadzącą niemal w całości pod górę. Start nastąpi w Szaflarach.

W 2021 roku “czasówka” powróciła na trasę zmagań. Była to płaska rywalizacja na ulicach Katowic, która padła łupem Remiego Cavagni (Deceuninck – Quick Step). W kolejnym sezonie także oglądać będziemy walkę z zegarem, jednak w dużo bardziej wymagającej wersji.

Kolarze pojadą bowiem niemal w całości pod górę. Po starcie z Szaflar zawodnicy skierują się w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, a kończyć będzie się na Wierchu Rusińskim – przekazano w komunikacie prasowym.

Bazując na informacjach z depeszy, wyrysowaliśmy orientacyjny profil etapu. Wiadomo, że kolarze nie pojadą przez Gliczarów Górny i słynną ścianę, a wobec faktu, że tuż przed finałem ma pojawić się “krótki zjazd”, najprawdopodobniej wjadą na Wierch od strony ronda w Bukowinie, gdzie od lat ulokowana była meta jednego z etapów. W takim wariancie odcinek miałby ok. 17 kilometrów długości.

Jego profil wyglądać może następująco. Zaznaczamy jednak, że to wyłącznie nasza spekulacja – oficjalny profil opublikowany zostanie w piątek, podczas prezentacji wyścigu.

źr. Google
To Top