Świat

Tony Martin tłumaczy, dlaczego powiedział “pas”

Tony Martin
Tony Martin / fot. Jumbo-Visma

Podczas tegorocznych mistrzostw świata Tony Martin poinformował, że kończy zawodową karierę. Decyzja doświadczonego Niemca była dla wielu zaskoczeniem, lecz on sam tłumaczy, że podyktowana była przede wszystkim… względami bezpieczeństwa.

36-letni zawodnik, który w dorobku ma między innymi cztery złote medale mistrzostw świata, w ostatnich latach przeszedł metamorfozę ze specjalisty od “czasówek” w topowego pomocnika. Podjął jednak decyzję o pożegnaniu z kolarstwem. Dlaczego?

“W tym roku dwa razy wylądowałem w karetce. Zacząłem się zastanawiać: czy warto? Jestem przecież ojcem dwójki dzieci” – mówił Martin w rozmowie z GCN. “W ostatnich latach dużo się bałem. Bałem się upadków, nawet w tych mniejszych wyścigach przeżywałem stres” – dodawał.

“Jest coraz więcej kraks. Coraz więcej zawodników cierpi z tego powodu, a ja nie chcę podejmować dłużej takiego ryzyka” – podkreślał. Jak podkreślił, warto byłoby, aby organizatorzy i władze zastanowiły się nad uczynieniem tras bardziej bezpiecznymi, gdyż na to, że kolarze zmienią swoje nawyki jest jedynie pobożnym życzeniem. “Zawsze znajdą się ci, którzy będą hamować w ostatniej chwili” – przyznał.

To Top