Świat

Mathieu van der Poel rozpocznie rywalizację w przełajach w grudniu

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Znana jest już data otwarcia przez Mathieu van der Poela sezonu przełajowego. Holender pierwszy raz zaprezentuje się w akcji 18 grudnia, podczas Pucharu Świata w Rucphen.

26-latek ma za sobą trudny sezon szosowy, w trakcie którego startował również w kolarstwie górskim. Co więcej – najważniejszym występem roku miał być dla niego wyścig XCO podczas igrzysk w Tokio, lecz ten zakończył się wywrotką i wielką klapą.

Do tego u Holendra pojawiły się problemy z plecami, które na długo go “wyhamowały”, a których przyczyn nie mógł znaleźć ani on, ani ekipa. Dopiero niedawno, już po ostatnim występie (Paryż-Roubaix) ogłoszono, że udało się wreszcie wyleczyć przypadłość.

Van der Poel nie może jednak liczyć na długi urlop. Już 18 grudnia zainauguruje sezon przełajowy występem w Pucharze Świata w Rucphen. Dzień później wystartuje w imprezie tej samej rangi w Namur – donosi “Het Laaste Nieuws”. Wnuk Raymonda Poulidora ma się skupiać przede wszystkim na rywalizacji w PŚ, by poprzez nią budować ranking, umożliwiający wysokie rozstawienie na starcie mistrzostw świata. Te odbędą się w Fayetteville 30 stycznia.

To Top