Świat

Dwóch liderów Jumbo-Visma na Tour de France?

Jonas Vingegaard
Jonas Vingegaard / fot. Jumbo-Visma

Wszystko wskazuje na to, że liderami Jumbo-Visma w przyszłorocznej edycji Tour de France będą Primoż Roglić i Jonas Vingegaard. Menedżer ekipy, Richard Plugge zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja wciąż nie zapadła.

Pozycja “Rogli” w drużynie od lat nie podlegała najmniejszym wątpliwościom. Słoweniec, mający na koncie m.in. trzy triumfy w Vuelta a Espana, potrafił ukończyć Tour na drugiej pozycji, lecz upragniona wygrana przez lata pozostawała poza zasięgiem.

Wesprzyj Kolarsko.pl w serwisie Patronite!

Rok 2022 będzie czasem kolejnej próby. Wiele wskazuje jednak na to, że o pierwszy triumf w historii Jumbo-Visma powalczy… duet. Rolę równorzędnego kapitana ma bowiem piastować również Jonas Vingegaard, który edycję 2021 ukończył na drugiej pozycji. Tak uważa przynajmniej menedżer zespołu, Richard Plugge.

“Chcemy przygotować jak najmocniejszy zespół. Nie mówię, że Primoż i Jonas będą liderami, ale każdy, kto śledzi kolarstwo wie, że to byłby logiczny wybór” – mówił, cytowany przez “Cyclingnews”.

Kiedy zapadnie ostateczna decyzja? Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku. Sęk w tym, że Jumbo-Visma potrafi mieć jasno sprecyzowane plany, które potem okazują się… niewiele warte. Rok temu, gdy grupa ogłaszała swój pełny skład na Tour – Vingegaarda nawet w nim nie było.

To Top