Świat

Mauro Vegni kusi Tadeja Pogacara i spółkę perspektywą dubletu

Giro d'Italia 2021
Giro d'Italia 2021 / fot. RCS Sport

Marco Pantani to ostatni kolarz, który zdołał w pojedynczym sezonie wygrać dwa najbardziej prestiżowe wyścigi kalendarza: Giro d’Italia i Tour de France. Mauro Vegni, dyrektor Corsa Rosa jest zdania, że topowi zawodnicy powinni spróbować wreszcie nawiązać do wyczynu “Pirata”.

Vegni na antenie podcastu “RadioCorsa” stwierdził, że “chciałby zobaczyć kolarzy, którzy stanowią o sile tego sportu w walce o podwójną koronę”. “Triumf w trzeciej czy czwartej edycji Tour de France niewiele zmienia. Wygranie tego wyścigu i Giro w jednym roku to już jednak nie lada osiągnięcie” – stwierdził.

Nietrudno odnieść wrażenie, że słowa te to zachęta dla topowych obecnie kolarzy, by ci pojawili się na starcie przyszłorocznej edycji jego wyścigu. Póki co Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) nie planuje występu i… to raczej się nie zmieni, bo liderem grupy w Italii ma być Joao Almeida. Po wygraniu Giro w 2020 roku także i Egan Bernal (Ineos Grenadiers) sygnalizuje, że chce się skupić na Tour de France.

Nie ma chyba także co liczyć, by Giro przyciągnęło Primoża Roglicia. Ten, do spółki z całą drużyną Jumbo-Visma raz jeszcze skoncentruje swoje wysiłki na walce o “Wielką Pętlę”.

To Top