Świat

Mark Padun dołączy do EF Education – Nippo

Mark Padun
Mark Padun / fot. Bahrain - Victorious

Mark Padun, sprawca jednej z większych niespodzianek sezonu 2021 zostanie zawodnikiem EF Education – Nippo. Takie informacje przekazały media. Ukrainiec pożegnał się już z dotychczasowym pracodawcą, Bahrain-Victoriuos.

25-latek był gwiazdą Criterium du Dauphine. Wygrał dwa ostatnie, górskie etapy, popisując się w ich trakcie fenomenalną wręcz jazdą. Później dobrze wypadł również w Vuelta a Burgos (był trzeci), a w trakcie Vuelta a Espana miał swój wkład w miejsce na podium klasyfikacji generalnej Jacka Haiga.

Zawodnik z Doniecka nie pozostanie dłużej w Bahrain-Victoriuos, formacji, w barwach której jeździł od początku profesjonalnej kariery. Media łączyły go z Ineos Grenadiers, ale Brytyjczycy zaprzeczyli takiemu transferowi, a poza tym… mają na sezon 2022 zbyt szeroką kadrę by taki ruch był możliwy.

Najnowsze, napływające z dwóch źródeł wieści wskazują na kontrakt z EF Education – Nippo. Ekipa ta, pełna “wolnych duchów” z pewnością da Padunowi szanse na walkę o wygrane. Czy będą to próby walki w klasyfikacjach generalnych, czy o etapowe skalpy – to pokaże czas.

To Top