Świat

Tom Dumoulin drugi w… biegu na 10 kilometrów

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) w przerwie między sezonami nie ogranicza się wyłącznie do treningów na rowerze. Holender wziął udział w biegu Groene Loper Run na dystansie 10 kilometrów i… ukończył go na drugim miejscu.

31-latek ma za sobą burzliwe miesiące, w trakcie których zdążył zawiesić karierę, a następnie… powrócić i zdobyć olimpijski medal. Do tego doszły plotki, dotyczące jego przyszłości – mówiło się w mediach, że może przedwcześnie zerwać swój, ważny do końca 2022 roku kontrakt z Jumbo-Visma i przenieść się do BikeExchange. Ta plotka została już zdementowana.

Aktualnie Dumoulin może powoli myśleć o starcie sezonu 2022, lecz przygotowania na rowerze łączy z bieganiem, robiąc to w dodatku bardzo skutecznie. W niedzielę wziął udział w rywalizacji na 10 kilometrów – Groene Loper Run i zajął… drugie miejsce. Pokonanie trasy zajęło mu 32 minuty i 38 sekund – do zwycięzcy stracił ich 17.

To kolejny przykład zawodnika z szosy, który pojawia się w biegowym świecie. Niedawno Adam Yates przebiegł maraton w Barcelonie w czasie poniżej trzech godzin.