Świat

Peter Sagan: “Wciąż jestem młody i mocny”

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. BORA-hansgrohe

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) w sobotę zwyciężył w odbywającym się w Dubaju kryterium, pokonując m.in. Egana Bernala (Ineos Grenadiers). Słowak, który od sezonu 2022 reprezentować będzie barwy Total Energies stwierdził, że nie odczuwa upływu czasu i wciąż na wiele go stać.

Jeden z najpopularniejszych zawodników peletonu w styczniu opuści szczebel World Teams i zwiąże się z ekipą drugiej dywizji. Choć dla wielu mogłoby to oznaczać sportowy regres, on nie czuje, by cokolwiek tracił. “To mocny zespół. Jestem pod wrażeniem tego, jak są zorganizowani i jak działają” – mówił, cytowany przez “Cyclingnews”.

Choć w ostatnich latach licznik zwycięstw trzykrotnego mistrza świata mocno zwolnił (w 2020 roku wygrał tylko raz, w zakończonym niedawno sezonie – pięciokrotnie), on sam jest pewien, że wciąż może sporo osiągnąć. “Jestem dobry w tym co robię i mam jeszcze sporo czasu. Kiedy będę chciał zakończyć karierę, na pewno to zrobię. Wciąż jestem młody i mocny” – zadeklarował.

Jako główne cele na 2022 rok Słowak wskazał – bez niespodzianki – wiosenne klasyki, Tour de France oraz mistrzostwa świata, które odbędą się w Australii.

To Top