Świat

Filippo Pozzato w szpitalu po zakażeniu koronawirusem

Filippo Pozzato
Filippo Pozzato / fot Willier

40-letni Filippo Pozzato, były kolarz zawodowy, mający na koncie między innymi triumf w Mediolan – San Remo trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Włoch podłączony jest do aparatury tlenowej.

Pozzato wygrał “Primaverę” w 2006 roku. Na koncie ma też m.in. etapowy skalp Giro d’Italia (2010) czy triumf w Tirreno-Adriatico (2003). Po zakończeniu kariery (w sezonie 2018) zajął się organizacją wyścigów kolarskich. W samym październiku odbyły się cztery imprezy UCI za które był odpowiedzialny. Pod koniec miesiąca były zawodowiec poważnie zachorował.

“Zacząłem się czuć. Miałem dość wysoką gorączkę. Zrobiłem wymaz i okazało się, że to COVID-19. Przez dziesięć dni byłem jak martwy, z gorączką przekraczającą 39 stopni. Trzy dni temu gorączka ustąpiła, ale gwałtownie spadła saturacja. Nie byłem w stanie nawet wstać. Zostałem przewieziony do szpitala” – relacjonował dziennikarzowi “La Gazzetta dello Sport”.

“Jeżeli ktoś mówi, że COVID-19 to bzdura, przekona się, że jest inaczej gdy jego to spotka. Zawsze byłem zdrowy, nie brałem żadnych leków a mnie powalił na łopatki. Jestem podłączony do tlenu, ale jeżeli mój stan jeszcze się pogorszy, zostanie mi założona specjalna maska” – dodawał.

To Top