Świat

Egan Bernal: “Czas, by wrócić na Tour de France”

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers) w sezonie 2019 triumfował w Tour de France, stając się drugim najmłodszym zwycięzcą wyścigu w historii. Kolumbijczyk w rozmowie z “Cycingnews” zapowiedział, że po rocznej przerwie nadszedł czas, by wrócić na tę imprezę.

24-latek ponad dwa lata temu pokonał kolegę z ekipy, Gerainta Thomasa oraz Stevena Kruijswijka. W 2020 roku nie był w stanie włączyć się do walki – wyhamowała go kontuzja pleców, która zmusiła go do przedwczesnego zakończenia sezonu. W zakończonym niedawno sezonie z kolei Bernal skupił się na Giro d’Italia, który w świetnym stylu wygrał.

Specjalista od wspinaczek jest zdania, że edycja 2022 może należeć do niego. “Muszę przyjrzeć się dokładnie trasie, ale wydaje mi się, że pojadę na Tour. Chciałbym znów się pojawić na trasie i pojechać dobry wyścig” – mówił, cytowany przez “Cyclingnews”.

Jak zdradził mimo, iż powszechnie ogłoszono już koniec jego problemów z plecami, a i on sam deklarował, że uraz udało się zwalczyć, w ostatnich miesiącach wciąż odczuwał ból. “Jeżeli mam być szczery – tak właśnie było, ale i tak czułem się zdecydowanie lepiej, niż w przeszłości” – stwierdził.

To Top