Świat

Davide Cassani chce zbudować drużynę World Teams

Davide Cassani
Davide Cassani / fot. strada.federciclismo.it/

Były już selekcjoner reprezentacji Włoch, Davide Cassani zamierza pozostać blisko kolarstwa. Jak poinformował dziennikarz, Beppe Conti, planuje on utworzenie nowej drużyny zawodowej, która już od sezonu 2023 miałaby jeździć z licencją World Teams.

Według wiedzy Contiego, ekipa miałaby powstać już w sezonie 2022, lecz początkowo występować z licencją Continental i zaangażować część kolarzy z Vini Zabu, które najprawdopodobniej zniknie na dobre (jeden z głównych sponsorów zdecydował się na wsparcie Intermarche-Wanty). Celem byłby przede wszystkim rozwój i stawianie na młodych kolarzy, jednak ambitne plany zakładają, że już od 2023 roku drużyna stanie się jedną z ekip World Teams.

Włosi na taką wiadomość czekali, niczym na deszcz podczas suszy – od lat nie mają bowiem żadnej formacji na najwyższym poziomie (ostatnią było Lampre-Merida, które po sezonie 2016 zmieniło się w UAE Team Emirates), a mimo, iż w paru ekipach wpływy “włoskie” są silne (m.in. we wspomnianych Emiratach czy Bahrain-Victorious), to nie to samo co ekipa pod własną banderą.

To Top