Świat

Alejandro Valverde przedłużył umowę z Movistarem

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde

Movistar oficjalnie potwierdził, że Alejandro Valverde podpisał roczne przedłużenie wiążącej go z grupą umowy. Tym samym 41-letni Hiszpan ostatni rok kariery spędzi pod skrzydłami Eusebio Unzue, będąc wciąż… największą gwiazdą drużyny.

“El Bala” mimo mocno zaawansowanego już wieku wciąż nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. Dość powiedzieć, że w sezonie 2021 triumfował trzykrotnie, wznosząc ręce m.in. na jednym z etapów Criterium du Dauphine. Rutyniarz zapowiedział, że rok 2022 będzie dla niego ostatnim w profesjonalnym peletonie. Movistar oficjalnie potwierdził, że spędzi go właśnie w barwach tej drużyny.

Valverde ma na koncie 130 zawodowych wygranych i mimo faktu, że w kwietniu skończy 42 lata wszystko wskazuje na to, iż… będzie największą gwiazdą swojej drużyny. Eusebio Unzue nie zadbał bowiem o mocne transfery, a odejście Miguela Angela Lopeza (Astana) czy Marca Solera (UAE Team Emirates) znacząco ją osłabiło.

Odpowiedzialność za wynik często spoczywać będzie więc na barkach kolarza, który w teorii powinien już tylko “odcinać kupony”.

To Top