Świat

Oficjalnie: Węgry gospodarzem pierwszych etapów Giro d’Italia

Giro d'Italia 2021
Giro d'Italia 2021 / fot. RCS Sport

Organizatorzy Giro d’Italia zaprezentowali przebieg pierwszych trzech etapów przyszłorocznej edycji imprezy. Ich gospodarzem będą Węgry, które po fiasku organizacji startu w 2020 roku w końcu dopięły swego.

Od pewnego czasu to, że Bratankowie ugoszczą Corsa Rosa pozostawało w zasadzie jedynie tajemnicą poliszynela. Nie znaliśmy jednak dokładnego przebiegu trasy. Teraz wszystko jest już jasne.

Zmagania otworzy 6 maja etap z Budapesztu do Wyszehradu. Będzie on w przeważającej części płaski, ale zakończy się podjazdem, zapewne w okolice ulokowanego w tej miejscowości, słynnego zamku.

Dzień później kolarze zaliczą 9,2-kilometrową jazdę indywidualną na czas, kończącą się na podjeździe. Zawodnicy nie wjadą jednak, jak wielu mogło liczyć, na słynne Wzgórze Gellerta, a będą finiszować za to na centralnym placu Budy, prawobrzeżnej części miasta.

Odcinek numer trzy dedykowany będzie sprinterom i jeżeli ktoś śledził Tour de Hongrie, ma już obraz tego, jak wyglądać będą zarówno krajobrazy, jak i zmagania. Peleton wystartuje w Kaposvar, na południe od Balatonu i pojedzie wokół jeziora, by finiszować w Balatonfured. Długość odcinka to 201 kilometrów.

To Top