Świat

Peter Sagan: “Nowy zespół okazał mi szacunek”

Peter Sagan
Volta Ciclista a Catalunya 2021 - 100th Edition - 6th stage Tarragona - Mataro' 193,8 km - 27/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2021

Przejście Petera Sagana z BORA-hansgrohe do ekipy drugiej dywizji – TotalEnergies to prawdopodobnie najbardziej zaskakujący ruch tegorocznego okna transferowego. Słowak przyznał, że na decyzji o dołączeniu do francuskiej formacji zaważyła postawa jej włodarzy.

Trzykrotny mistrz świata nie dogadywał się w ostatnim czasie najlepiej z szefostwem Bory, czego dowodem były między innymi wypowiedzi jej szefa, Ralpha Denka, który sugerował, że w miejsce Sagana lepiej zatrudnić kilku młodych zawodników. Choć wobec tego faktu transferu można było się spodziewać, przenosiny do drużyny z zaplecza są mimo wszystko zaskakującym krokiem.

“Interesowało się mną kilka ekip, ale to TotalEnergies okazała mi największy szacunek” – mówił Słowak w wywiadzie dla “L’Equipe”. “Byli bardzo zdeterminowani i było to widać. Kiedy zadawałem jakieś pytanie – odpowiadali natychmiast, podczas gdy innym zajmowało to tygodnie” – dodawał.

Jak zaznaczył, cieszy go fakt, że drużyna zamierza dynamicznie się rozwijać i to, że aktualnie ma “jedynie” licencję ProContinental nie ma większego znaczenia. “Kiedy trafiłem do Bory też słyszałem, że to mały zespół” – zauważył.

To Top