Świat

Julian Alaphilippe: “Koszulka mistrza świata sprawia, że popełniasz błędy”

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe - fot. Deceuninck-QuickStep

Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) przed kilkoma tygodniami we Flandrii w znakomitym stylu obronił koszulkę mistrza świata. Francuz przyznał jednak, że rok w tęczowych barwach był dla niego nie lada wyzwaniem.

Podczas czempionatu w Imoli, w 2020 roku “Loulou” odjechał rywalom na ostatnich kilometrach i samotnie przeciął linię mety. Rok później wygrał w podobnym stylu, lecz tym razem jego sukces traktowany był jako mała niespodzianka – nie był bowiem stawiany w gronie głównych faworytów, a i sezon 2021, choć niezły, daleki był od ideału.

“Koszulka mistrza świata sprawia, że popełniasz błędy” – stwierdził zawodnik, który dodał, że tym największym była pamiętna porażka w Liege-Bastogne-Liege, gdy zbyt wcześnie zaczął celebrować swoją radość. “Chciałem sprawić, by ten trykot błyszczał i to mnie zgubiło” – komentował.

“Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie nie popełnię tych samych błędów. Liczę na sporo zwycięstw” – zapowiedział.

Póki co nie są znane plany startowe Alaphilippe’a. Można jednak przypuszczać, że dość standardowo skupi się on na wyścigach Tryptyku Ardeńskiego, a w dalszej kolejności – Tour de France. Z uwagi na fakt, że mistrzostwa świata odbędą się w 2022 roku w Australii, prawdopodobnie na dość łatwej trasie (walkę zapowiada Caleb Ewan), druga obrona trykotu jest mało prawdopodobna.

To Top