Świat

Giro d’Italia i Vuelta a Espana celami Joao Almeidy

Damian Warwas/Kolarsko.pl

Joao Almeida (obecnie Deceuninck – Quick Step) od sezonu 2022 reprezentować będzie barwy UAE Team Emirates. Portugalczyk nakreślił już główne cele na kolejny rok. Plan jest jasny – walka we włoskim i hiszpańskim Grand Tourze.

23-latek, o którym głośno zrobiło się już w 2020 roku (był wtedy czwarty w Giro d’Italia) dopiero kilka miesięcy temu odniósł swoje pierwsze, profesjonalne zwycięstwo. Miało to miejsce podczas mistrzostw kraju, gdzie triumfował w jeździe indywidualnej na czas. Od tamtej pory dołożył do swojego koszyka jeszcze pięć wiktorii, w tym trzy – w Tour de Pologne (dwa etapy i klasyfikacja generalna).

W barwach UAE Team Emirates Almeida ma zamiar skupić się przede wszystkim na rozwoju pod kątem wyścigów trzytygodniowych. Młody kolarz zasygnalizował, że w sezonie 2022 jego celem będą Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Trudno sobie wyobrazić, by nie był on liderem drużyny na te wyścigi – zwłaszcza, że większość znakomitych “górali” desygnowana zostanie zapewne na Tour de France, by pomagać Tadejowi Pogacarowi w walce o trzeci triumf.

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla Rafała Majki? Polak wydaje się być “pewniakiem” na “Wielką Pętlę”, a choć w tym roku jego plan startowy był mocno związany z Pogacarem, istnieje cień szansy, że mógłby pojawić się na starcie Corsa Rosa. Dla polskich fanów byłaby to znakomita wiadomość – impreza wystartuje na Węgrzech.

To Top