Świat

Vincenzo Nibali zadebiutuje w Paryż-Roubaix

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali / fot. Trek-Segafredo

Mimo, iż Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) ma już 36 lat, sezon 2022 będzie dla niego przełomowym. Według informacji “La Gazzetta dello Sport”, Włoch zadebiutuje bowiem w Paryż-Roubaix, a w jego planach znajduje się między innymi przejechanie wszystkich pięciu monumentów.

Specjalista od Grand Tourów, który jednak potrafi również znakomicie pojechać w imprezie jednodniowej (by wspomnieć tu dwa triumfy w Il Lombardia czy pamiętną wygraną w Mediolan – San Remo z 2018 roku po kapitalnym ataku solo) wraz z końcem sezonu 2021 rozstanie się z Trekiem i wróci do Astany.

Według informacji “Gazzetty” wśród jego planów znajduje się między innymi start w 2022 roku we wszystkich pięciu monumentach, ale zdecydowanie najciekawiej brzmi wizja debiutu w Paryż-Roubaix. Ten arcytrudny wyścig w teorii nie powinien nijak pasować do zawodnika, którego domeną są przede wszystkim podjazdy i zjazdy, ale…

W 2014 roku, gdy “Rekin” wygrał Tour de France, na brukowanym etapie numer pięć pokazał znakomitą dyspozycję, meldując się na trzeciej pozycji i zyskując nad wszystkimi rywalami do końcowego triumfu.

To Top