Świat

Alejandro Valverde: “Sezon 2022 już na pewno będzie moim ostatnim”

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde / fot. Movistar

Alejandro Valverde (Movistar) podczas rozmowy z “RadiogacetaRNE” przekazał, że sezon 2022 będzie już z pewnością ostatnim w jego karierze. 41-latek mimo upływu lat niezmiennie imponuje swoją formą.

Mistrz świata z 2018 roku, słynący z wielkiej wszechstronności w ostatnim czasie bardzo mocno czuje już na plecach oddech o wiele młodszych kolegów. Został przyćmiony przez gwiazdy pokroju Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix) czy Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck – Quick Step), lecz wciąż potrafi wygrywać.

Udowodnił to w sezonie 2021, odnosząc trzy zwycięstwa (m.in. na etapie Criterium du Dauphine) i ocierając się o skalp podczas Tour de France (był drugi na 15. etapie). Choć w kwietniu skończy 42 lata zdecydował, że pozostanie w peletonie jeszcze przez rok. Tym razem ma to być już jednak na pewno jego ostatni sezon.

Dla Eusebio Unzue i całego Movistaru to z pewnością bardzo radosna wiadomość. Grupa nie ma bowiem za sobą zbyt udanego sezonu, a przed 2022 rokiem ruchy transferowe także nie napawają zbyt wielkim optymizmem. Wygląda na to, że mimo sędziwego już wielu “El Bala” pozostanie największą gwiazdą drużyny.

To Top