Świat

Julian Alaphilippe wydaje książkę. Wydawnictwo SQN nie mówi “nie”

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / źr. borgerhoff-lamberigts

Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) wyda jeszcze w tym roku książkę, która opowie między innymi o dwóch zdobytych przez niego tytułach mistrza świata. Póki co pozycja będzie dostępna w czterech językach.

“Loulou” to nie tylko jeden z najlepszych kolarzy świata, ale i postać bardzo barwna, potrafiąca wygrywać, robiąc jednocześnie wielkie “show”. Każdy pamięta chyba rewelacyjny w jego wykonaniu Tour de France 2019, kiedy przez… 14 dni nosił koszulkę lidera, a ostatecznie zajął w nim piąte miejsce. Także i tegoroczną edycję “Wielkiej Pętli” otworzył efektownie – wygrywając premierowy etap.

Kilka tygodni temu, we Flandrii po raz drugi w karierze zdobył tęczową koszulkę mistrza świata, choć bardziej właściwym byłoby powiedzenie, że… obronił trykot, który nosił przez ostatni rok. Choć nie był stawiany w gronie głównych faworytów, uciekł rywalom i samotnie przeciął linię mety.

Książka o tytule “Tęcza” ukaże się na początku listopada. Przedpremierowo Alaphilippe będzie ją podpisywać w Kluisbergen – Ronse 29 października. Pozycja liczy 192 strony. Można zamówić ją online na stronie wydawcy, póki co wyłącznie po francusku. Wkrótce pojawić ma się również po włosku, niderlandzku i hiszpańsku. Czy zostanie wydana u nas? Wydawnictwo SQN, o które zapytano to na Twitterze… nie powiedziało “nie”.

To Top