Świat

Bartłomiej Wawak ósmy w rankingu UCI!

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak - fot. poharmtb.cz

Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) zaął w ostatnim wyścigu sezonu – na Salaminie (kat. HC) czwarte miejsce. Wynik ten oznacza, że w rankingu UCI Polak awansował już na ósmą pozycję.

Trasa niedzielnego wyścigu była bardzo szybka, organizatorzy przewidzieli sporo krótkich podjazdów i niewiele elementów technicznych. Przy optymalnej pogodzie z lekkim słońcem i temperaturą około 20 stopni, na starcie stawiła się spora grupa utytułowanych zawodników. Bartłomiej Wawak, który ma za sobą także piątkowy wyścig, nawiązał równą walkę z czołówką kolarzy, ale ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem.

“Po piątkowym starcie, Bartek nie doszedł do optymalnej dyspozycji, ale ostatecznie zdobyte punkty pozwoliły mu awansować na 8. pozycję w rankingu UCI. Mamy za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon, który dwóch naszych zawodników kończy w pierwszej dziesiątce rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej i to jest dla mnie ogromny sukces. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i przygotowania do przyszłorocznych startów. Jestem zmotywowany do pracy i rozwoju zespołu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy jeszcze mocniejsi” – powiedział Kornel Osicki, Team Manager.

W rankingu UCI prowadzi Victor Koretzky (KMC-Orbea). Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na małą liczbę startów nie jest w nim uwzględniony w czołówce m.in. Mathieu van der Poel, a także Tom Pidcock – bez wątpienia czołowi specjaliści świata.

To Top