Świat

Katarzyna Niewiadoma hucznie powitana w Ochotnicy

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Monika Figura

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM), która podczas niedawnych mistrzostw świata sięgnęła po brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego, po zakończeniu sezonu odwiedziła rodzinną Ochotnicę Górną. 27-latka została hucznie powitana przez mieszkańców i lokalne władze.

Polka, która miała przed kilkoma dniami okazję gościć na prezentacji trasy powracającego do kobiecego kalendarza po wieloletniej przerwie Tour de France, ma za sobą znakomity sezon, którego medal MŚ jest jedynie ukoronowaniem. Podczas pamiętnych zmagań we Flandrii była prawdopodobnie najmocniejszą zawodniczką na trasie, w pojedynkę stawiającą czoła reprezentacjom Holandii i Włoch, których drużynowa siła okazała się ostatecznie nie do przeskoczenia.

Niewiadomą po zakończeniu sezonu hucznie powitano w Ochotnicy Górnej, skąd pochodzi. W uroczystości uczestniczyły lokalne władze, na czele z Wójtem, Tadeuszem Królczykiem oraz mieszkańcy. Odśpiewano jej huczne “Sto lat”, a w akompaniamencie góralskiej muzyki wręczono jej okolicznościowy tort oraz szampana. Nasza zawodniczka podziękowała za wsparcie i trzymanie kciuków.

Jakie będą cele Niewiadomej na 2022 rok? Już zapowiedziała, że podczas Tour de France powalczy o zwycięstwo etapowe. Obok tego z pewnością spróbuje ponownie powalczyć w ulubionych wyścigach Tryptyku Ardeńskiego.

fot. Monika Figura
fot. Monika Figura
To Top