Świat

Salamina MTB Race: Bartłomiej Wawak drugi

Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) zajął drugie miejsce w wyścigu Salamina MTB Race (kat. C2). Zwyciężył Martins Blums.

Piątkowy wyścig rozgrywany w kategorii UCI C2 był przedostatnim startem w tym sezonie zawodnika Kross Orlen Cycling Team. Po dwóch zwycięstwach przed tygodniem na greckiej wyspie Kos, tym razem Bartłomiej Wawak na metę dojechał na drugiej pozycji. Trasa zawodów na wyspie Salamina była bardzo szybka z krótkimi podjazdami i wymagała od zawodników bardzo dużej sprawności oraz koncentracji przez cały czas wyścigu.

“Przez cały wyścig Bartek prezentował bardzo dobrą formę i dyspozycję. W ostatniej rundzie Bartek pojechał  dobrze taktycznie, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Jednak w samej końcówce popełnił drobny błąd, musiał ratować się przed upadkiem co wpłynęło na ostateczne miejsce na mecie. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu Bartka, cieszy też fakt że zdobył kolejne cenne punkty w rankingu UCI” – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager.

W tej chwili Bartłomiej Wawak zajmuje dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Będzie miał jednak jeszcze jedną szansę na zdobycie kolejnych punktów. Już w najbliższą niedzielę także na wyspie Salamina odbędzie się wyścig w kategorii MTB HC. Będzie to ostatni start Bartłomieja Wawaka i całego zespołu Kross Orlen Cycling Team w tym sezonie.

To Top