Świat

Media: Ineos Grenadiers chciało pozyskać Tadeja Pogacara. Oferowało… 18 milionów euro za sezon

Tadej Pogacar
Tadej Pogacar / fot. UAE Team Emirates

Mocno zaskakujące informacje przekazał we włoskich mediach Beppe Conti. Według jego wiedzy ekipa Ineos Grenadiers chciała pozyskać Tadeja Pogacara, oferując mu wynagrodzenie… trzykrotnie wyższe od tego, jakie otrzymuje w UAE Team Emirates. Słoweniec otrzymywałby więc 18 milionów euro za sezon.

23-latek, który ma już na koncie dwa triumfy w Tour de France, niedawno prolongował kontrakt z ekipą z Bliskiego Wschodu aż do 2027 roku. Już wcześniej wydawało się, że praktycznie nierealnym jest, by ktoś był w stanie wyrwać go szejkom. Okazuje się jednak, że znaleźli się tacy, którzy próbowali.

Conti na antenie “Rai Sport” zdradził, że drużyna Ineos Grenadiers chciała pozyskać Pogacara. Oferować miała mu rocznie trzykrotność tego, co aktualnie płaci UAE (według medialnych doniesień to ok. 6 milionów euro za rok – najwięcej w peletonie). Oznacza to, że za sezon inkasowałby… 18 milionów. To gigantyczny komin płacowy, a by uzmysłowić sobie, jak wielkie są to pieniądze w świecie kolarstwa wystarczy powiedzieć, że to dwa razy więcej, niż wynosi budżet drużyny Intermarche-Wanty (ok. 9 milionów euro).

Nie słyszymy plotek o Słoweńcu w granatowych barwach Ineos, toteż oznaczać to może, że odrzucił on tę propozycję. Co ciekawe, jego zarobki byłyby naprawdę znaczące, nawet patrząc przez pryzmat krezusów, jakimi są piłkarze. Biorąc za przykład Bayern Monachium byłby w czubie stawki – w drużynie tej jedynie Robert Lewandowski zarabia ponad 20 milionów za rok gry.

To Top