Sports

Media: Geraint Thomas pozostanie w Ineos Grenadiers

Geraint Thomas
Geraint Thomas / fot. Ineos Grenadiers

Geraint Thomas wciąż pozostaje bez umowy na sezon 2022. Najnowsze medialne doniesienia wskazują jednak na to, że podpisze nowy kontrakt z Ineos Grenadiers.

“G” ma za sobą trudne miesiące. W brytyjskiej formacji nastąpiła “zmiana warty”, a doświadczonych liderów, jak Thomas czy Christopher Froome zastąpiło młodsze pokolenie, którego liderem jest Egan Bernal. To, w połączeniu z faktem, że 35-latek w drugiej części 2021 roku nie odgrywał w żadnym wyścigu istotniejszej roli sprawiło, iż jego przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

W mediach pojawiały się plotki, dotyczące możliwego transferu do Cofidisu czy… Qhubeka NextHash, co wobec problemów finansowych formacji z Republiki Południowej Afryki było mocno zaskakującym kierunkiem. “Cyclingnews” zasygnalizował, że zmian jednak nie będzie – kolarz prawdopodobnie zwiąże się z Ineos Grenadiers nową umową.

Walijski zawodnik w grupie Dave’a Brailsforda występuje od początku jej istnienia, czyli 2010 roku. W jej barwach wygrał m.in. Tour de France 2018, a rok później zajął drugie miejsce.

To Top