Polska

Zuzanna Krzystała i Bartosz Mikler najlepsi w Środzie Wielkopolskiej

fot. strona Bartosza Miklera

II Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym “Moskawa Cyclocross” w Środzie Wielkopolskiej oficjalnie rozpoczął sezon w Polsce. W wyścigach elity niespodzianek nie było – wygrali Zuzanna Krzystała i Bartosz Mikler.

Rywalizacja podczas wyścigu klasy A toczyła się na – jak to określił najlepszy w kategorii Masters II Bogdan Czarnota – krętej i technicznej trasie.

Zuzanna Krzystała wygrała po walce z Antoniną Białek (Warszawski Klub Kolarski), która ostatecznie zameldowała się na mecie 5 sekund za zwyciężczynią. Trzecia była Wiktoria Hejman, zostając także najlepszą juniorką.

Bartosz Mikler zwyciężył z minutą i 40 sekundami przewagi nad Mariuszem Michałkiem z JBG-2 Cryospace. Podium uzupełnił Krzysztof Domin, który tym samym zajął pierwsze miejsce w rywalizacji orlików.

W pozostałych kategoriach najlepsi okazali się: Natalia Piróg (żakini), Antoni Gosławski (żak), Antonina Kucharska (młodziczka), Mikołaj Legieć (młodzik), Jadwiga Kucharska (juniorka młodsza), Oskar Maśka (junior młodszy), Kacper Krupa (junior), Wiktoria Gładosz (U23 kobiet), Maksymilian Bieniasz (Masters I), Bogdan Czarnota (Masters II), Mariusz Kowalczyk (Masters III), Waldemar Banasiński (Masters IV), Weronika Wodiczko (amator-kobiety) i Krystian Kruk (amator)

To Top