Świat

Puchar Świata Iowa City: Kolejne zwycięstwa Iserbyta i Vos

Eli Iserbyt
Eli Iserbyt - fanpage zawodnika

Trzecia i ostatnia w Stanach Zjednoczonych edycja Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym dostarczyła wielu emocji. Zwyciężyli Eli Iserbyt i Marianne Vos.

Na suchej trasie w Iowa City od początku wyścigu mężczyzn na czele jechała duża grupa z praktycznie wszystkimi faworytami. Próbowali ją rozrywać Quinten Hermans i Eli Iserbyt, ale dopiero atak Larsa van der Haara przetrwali tylko Iserbyt i Michael Vanthourenhout. I to właśnie lider Pucharu Świata skontrował, budując kilka sekund przewagi nad van der Haarem. Ostatecznie wjechał na metę 11 sekund przed kolarzem Baloise Trek Lions i pół minuty przed Vanthourenhoutem, który obronił podium przed Toonem Aertsem.

Dla Iserbyta było to drugie zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie – podobnie jak dla Marianne Vos, która zwyciężyła po ciekawej walce z Denise Betsemą i Katą Blanką Vas. Węgierka długo utrzymywała się z najlepszą dwójką, ale w końcówce wyścigu nieco opadła z sił. Mistrzyni świata Lucinda Brand była czwarta, a tuż za nią na metę wjechały Puck Pieterse, Annemarie Worst i Helene Clauzel.

Wyścig w Iowa City zakończył amerykańską kampanię. Teraz najlepsi zawodnicy wrócą do Europy. Na sobotę zaplanowano Telenet Superprestige Ruddervoorde, zaś na niedzielę – Puchar Świata w Zonhoven.

To Top