Polska

Patryk Stosz: “Mam propozycje, wszystko rozważam”

Patryk Stosz (Voster ATS), który w sezonie 2021 odniósł aż siedem zwycięstw przyznał w rozmowie z “Polskim Radiem”, że otrzymał oferty nie tylko od ekip Continental, ale i drużyn “drugiej dywizji”. Zaznaczył jednak, iż w aktualnej drużynie “czuje się jak w domu”.

27-latek był jednym z najlepszych polskich zawodników sezonu. Pierwszy raz triumfował w kwietniu, na etapie wyścigu Belgrad – Banja Luka (kat. 2.1). Następnie wygrywał odcinki Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2), Wyścigu Solidarności (2.2), CCC Tour (2.2), Turul Romaniei (2.1, dwukrotnie) oraz Circuit des Ardennes (2.2). Takie rezultaty sprawiły, że Stosz musiał przykuć uwagę mocniejszych ekip. I tak właśnie było.

“Mam propozycje w ekipach Continental i ProTeams, ale wszystko rozważam. W Voster ATS oferują mi dobre warunki, mamy też dobrą ekipę. Na pewno, jeżeli się dogadam – zostaję. Wszystko mam na miejscu, jestem z rodziną… czego mogę chcieć więcej” – powiedział w rozmowie z “Polskim Radiem”. Jak dodał, sytuacja na rynku transferowym jest trudna, co wpływa też na jego położenie.

Stosz z Vosterem związany jest od sezonu 2020. Wcześniej reprezentował barwy CCC Development Team i CCC Sprandi.

To Top