Świat

Bartłomiej Wawak znów wygrywa na Kos

Bartłomiej Wawak

Zwycięstwo w czwartek, zwycięstwo w piątek. Bartłomiej Wawak nie dał szans rywalom i w piątkowym wyścigu na greckiej wyspie Kos (kat. C1) ponownie zameldował się na mecie na pierwszej pozycji, zdobywając cenne punkty w rankingu UCI. 

Piątkowe zawody, rozgrywane na tej samej trasie co wczoraj, miały nieco innym przebieg, głównie ze względu na warunki. Trasa po nocnej burzy i porannym deszczu była śliska i wymagająca. Zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team poradził sobie w tych warunkach znakomicie i od początku pewnie jechał po zwycięstwo. Bartłomiej Wawak prowadził od samego startu, nie dał się wyprzedzić i ze zdecydowaną przewagą jako pierwszy minął linię mety. 

“Bartek potwierdził dziś swoją dominację w tych zawodach, nie dał żadnych szans rywalom i na mecie zameldował się na pierwszej pozycji. Bardzo cieszy mnie fakt, że po dwóch dniach zawodów Bartek wyjeżdża z Grecji z kompletem punktów. Jest niemal pewne, że suma wszystkich punktów zdobytych w tym sezonie pozwoli mu awansować na dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Jeśli się to potwierdzi będzie to bardzo dobry wynik Bartka w tym sezonie” – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawody KOS Island MTB XCO były rozgrywane w kategorii UCI C1. Bartłomiej Wawak w tym sezonie osiąga bardzo dobre wyniki i stale poprawia swoją pozycję. Zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team w tym sezonie ma przed sobą jeszcze trzy starty.

To Top