Świat

Bartłomiej Wawak wygrywa na Kos

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak - fot. poharmtb.cz

Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) zwyciężył w odbywającym się na greckiej wyspie Kos wyścigu Kos Island XCO Race (kat. C1).

Czwartkowe zawody na greckiej wyspie KOS odbyły się w dość dobrych warunkach, temperatura przekraczała 20 stopni ale zawodnikom przeszkadzał bardzo silny wiatr. Rywalizacja odbyła się na trudnej, kamienistej trasie ale zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team doskonale sobie z nią poradził.

Bartłomiej Wawak od samego startu walczył o czołowe miejsce. Systematycznie poprawiał swoją pozycję i ostatecznie w końcówce wyścigu objął prowadzenie dojeżdżając na metę z wyraźną przewagą.

“Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu Bartka, nasz zawodnik kolejny raz w tym sezonie zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję i zameldował się na mecie na pierwszej pozycji. To bardzo dobry wynik i co ważne kolejne punkty zdobyte w rankingu UCI. Liczę na to, że jeszcze w tym sezonie Bartek wejdzie do pierwszej, światowej ósemki w klasyfikacji generalnej” – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Bartłomiej Wawak w tym sezonie osiąga bardzo dobre wyniki i stale poprawia swoją pozycję. Kolejna szansa na zdobycie punktów już jutro, zawodnicy ponownie będą rywalizować na greckiej wyspie Kos. Dzisiejsze i piątkowe wyścigi są rozgrywane w kategorii UCI C1. W tym sezonie zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team będzie startować jeszcze trzy razy.

To Top