Sports

Richard Carapaz wystartuje w wyścigu… najniższej kategorii

Richard Carapaz
Richard Carapaz / fot. Ineos Grenadiers

Richard Carapaz, mistrz olimpijski z Tokio nie kryje swojego patriotyzmu i przywiązania do narodowych barw. Ekwadorczyk udowadnia to po raz kolejny – w listopadzie wystartuje w Vuelta al Ecuador, wyścigu mającym najniższą kategorię UCI – 2.2.

Kolarz Ineos Grenadiers, którego zaliczać można do światowej czołówki specjalistów od wyścigów trzytygodniowych w Japonii zaskoczył największych faworytów i po skutecznym ataku w końcówce sięgnął po złoto, wygrywając “na solo”. Dla Ekwadorczyków jest prawdziwym bohaterem, w medialnych wypowiedziach wielokrotnie sygnalizując, jak wiele znaczą dla niego sukcesy w barwach narodowych.

Swoje poświęcenie dla kraju udowodni po raz kolejny już wkrótce – jak zapowiedziano, wystartuje w Vuelta al Ecuador, wyścigu kategorii 2.2, który odbędzie się w dniach 13-20 listopada. Rzecz jasna nie zrobi tego z ekipą Ineos Grenadiers – w imprezach tej kategorii nie moją jeździć drużyny World Teams. Fakt, że pojawi się na starcie będzie jednak dla imprezy gigantyczną promocją, która sprawi, że pisać o niej będą media z całego świata.

To Top