Świat

Rok więzienia dla sprawczyni kraksy podczas Tour de France?

Kobieta, która wywołała gigantyczną kraksę na trasie pierwszego etapu tegorocznej edycji Tour de France w czwartek stanie przed sądem. Jak donosi “Quest-France”, grozi jej nawet rok więzienia.

W dniu otwarcia “Wielkiej Pętli” więcej, niż o spektakularnym triumfie Juliana Alaphilippe’a mówiło się o wypadku, do którego doszło na trasie. Kobieta, trzymająca w rękach karton z napisem “Allez Opi-Omi” spowodowała upadek kilkudziesięciu zawodniów. Dla niektórych z nich oznaczał on pożegnanie się z wyścigiem.

Sprawczyni zamieszania po kilku dniach zgłosiła się na policję i osadzono ją w areszcie. Jeszcze w trakcie wyścigu informowano, że grozić jej może bardzo wysoka grzywna (nawet 15 tysięcy euro), a nawet rok więzienia. W czwartek sąd wyda w jej sprawie wyrok.

Jak informuje “Quest-France”, oskarżona jest o “spowodowanie zagrożenia” oraz “nieumyślne spowodowanie obrażeń, skutkujących niezdolnością do pracy nieprzekraczającą trzech miesięcy”. Dziennik donosi nieoficjalnie, że kobieta zamierza bronić się, argumentując to słabym zabezpieczeniem trasy.

Pierwotnie pozwać ją planowali również organizatorzy Tour de France, lecz odstąpili od tego zamiaru.

To Top