Świat

Rafał Majka zakończył sezon 2021

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team Emirates

Rafał Majka zajął w sobotnim Il Lombardia 24. miejsce. Dla “Zgreda” był to ostatni wyścig w udanym dla niego 2021 roku.

Polak we Włoszech pełnił rolę pomocnika Tadeja Pogacara i w znakomity sposób przygotował grunt pod jego efektowne zwycięstwo, podkręcając tempo tuż przed decydującym atakiem. Słoweńca wspomagał w większości swoich występów, ale miał i szansę jazdy na własne konto.

Tak było przede wszystkim podczas Vuelta a Espana i pamiętnego, 15. etapu. Majka wygrał go po ponad 80-kilometrowej, samotnej akcji, która wzbudziła uznanie całego kolarskiego świata. Był to jego pierwszy triumf od czterech lat i potwierdzenie, że transfer do UAE Team Emirates był trafnym wyborem. Nasz rodak podkreślał, że w zespole czuje się jak w rodzinie i liczyć może na wielkie wsparcie.

Majka dobrze wypadł też m.in. podczas Tour of Slovenia, kończąc imprezę na czwartej pozycji w “generalce”. Po występie w Il Lombardia nadszedł czas na długo wyczekiwany odpoczynek i ładowanie akumulatorów przed sezonem 2022. W tym z pewnością ponownie czeka go sporo pracy, ale oby i dużych sukcesów.

Być może Polak ruszy w nim na Giro d’Italia i spróbuje skompletować etapowe wygrane we wszystkich Grand Tourach. Dla fanów z kraju jego start byłby świetną wiadomością – wszystko wskazuje na to, że impreza rozpocznie się w Budapeszcie.

To Top