Świat

Lefevere: Ethan Vernon dołączy do zespołu, Cavendish negocjuje rolę po zakończeniu kariery

Wraz z dołączeniem do belgijskiego zespołu 21-letniego Brytyjczyka, Ethana Vernona, liczba zawodników w zespole na nowy sezon wyniesie 29, co oznacza, że wciąż znajduje się wolne miejsce dla Marka Cavendisha. Ten jednak wciąż negocjuje warunki ewentualnego kontraktu, tym razem pod kątem możliwości pracy w zespole po zakończeniu kariery kolarskiej.

Patrick Lefevere w swojej cotygodniowej kolumnie belgijskiej gazety Het Nieuwsblad opowiedział nieco o ostatnich transferowych ruchach zespołu. Już w najbliższy poniedziałek w Belgii odbędzie się oficjalne spotkanie drużyny w składzie na 2022 rok, a kolejne dni przyniosą sesje zdjęciowe, spotkania z zawodnikami i inne działania promocyjne. Wiadomo już, że na spotkaniu pojawi się Ethan Vernon, który, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, dołączy do zespołu od następnego sezonu.

Młody Brytyjczyk zajął siódme miejsce w jeździe na czas w kategorii U23 podczas ostatnich Mistrzostw Świata, reprezentował Wielką Brytanię w wyścigu drużynowym na torze Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale i w wyścigach szosowych również zdaje się mieć spory potencjał, choćby przez wzgląd na wygrany etap na Tour de l’Avenir 2021.

Negocjacje z Markiem Cavendishem wciąż są w toku. Na łamach Het Nieuwsblad, Lefevere oceniał postawę „Manxmana” jako „skok na kasę”, by już niedługo później informować o znalezieniu finansowego porozumienia z zawodnikiem. Ostateczne warunki miały zostać uzgodnione przed Mistrzostwami Świata, ale umowa wciąż nie została podpisana. Mark Cavendish chce mieć pewność, że po zakończeniu kariery zawodniczej, wciąż będzie odgrywał istotną rolę w zespole.

„Na razie dyskusja jest wciąż taka sama: jaką rolę Mark może odegrać dla naszej drużyny po zakończeniu kariery i jak możemy go za to wynagrodzić” – powiedział Lefevere.

„Jego zwycięstwo w ostatnią niedzielę w Munsterland Giro zostało nieco przyćmione z powodu Paryż-Roubaix, ale to wiele mówi o motywacji, jaką wciąż ma pod koniec sezonu. Mark jest zachwycony współpracą z naszym trenerem Vasilisem Anastopoulosem. »Gdybym poznał go 10 lat wcześniej, mój rekord mógłby być jeszcze lepszy« – mówi. Odpowiedziałem: »Mark, 10 lat temu nigdy byś nie posłuchał Vasilisa«” – stwierdził Lefevere.

Wiadomo jednak, że pomimo niezakończonych negocjacji, Cavendish weźmie udział w poniedziałkowym spotkaniu zespołu, a Lefevere zasugerował, że lada moment dojdą do porozumienia co do ostatecznego kształtu kontraktu.

„Mark Cavendish na pewno pojawi się w poniedziałek. Wszystko nie jest jeszcze dopięte na ostatni guzik, ale mam nadzieję, że uda się to zrobić w przyszłym tygodniu” – powiedział.

To Top