Świat

Jolanda Neff powraca do przełajów

Jolanda Neff
Jolanda Neff / fot. Trek Factory Racing

Aktualna mistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, Jolanda Neff po ponad dwuletniej przerwie wróciła do rywalizacji w przełajach. Szwajcarka wystartowała w piątkowym Trek Cup (kat. C2), który ukończyła na pierwszej pozycji.

Dla 28-latki ostatnim występem przełajowym był Puchar Świata w Waterloo, który odbywał się 22 września 2019 roku. Ukończyła wtedy zmagania na drugim miejscu. W Trek Cup, mimo startu z ogona stawki pewnie zwyciężyła, wjeżdżając na metę 21 sekund przed drugą Helene Clauzel z Francji i 43 przed Kateriną Nash (Czechy).

“Uwielbiam taką rywalizację, bo na trasie ciągle coś się dzieje. Zakręty, góra-dół, kamienie, belki… Nie można się nudzić” – komentowała.

Już w niedzielę w Waterloo odbędzie się Puchar Świata. Neff startuje, ale będzie musiała walczyć z rywalkami innego kalibru (m.in. Lucindą Brand).