Świat

Rafał Majka w składzie UAE Team Emirates na Il Lombardia

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team Emirates

Rafał Majka (UAE Team Emirates) znalazł się w składzie UAE Team Emirates na sobotni Il Lombardia – ostatni monument sezonu. Drużyna z Bliskiego Wschodu pojedzie w bardzo mocnym zestawieniu.

Liczący 239 kilometrów “Wyścig Spadających Liści” będzie ostatnią w tym sezonie imprezą kalendarza World Tour. Poprzedzająca go seria włoskich klasyków pokazała, że grupa kolarzy, wśród których należy upatrywać kandydatów do wygranej nie jest szczególnie szeroka. Znajduje się w niej rzecz jasna Tadej Pogacar, który w sobotę będzie liderem UAE Team Emirates.

Grupa nie będzie jednak musiała polegać wyłącznie na geniuszu swojego młodego gwiazdora. W składzie na wyścig znajdą się bowiem również Rafał Majka (który w 2013 roku stał na podium imprezy), Davide Formolo czy Marc Hirschi. Dodatkowo zestawienie uzupełnią Jan Polanc, Brandon McNulty i Diego Ulissi, choć w przypadku kolarzy tego kalibru “uzupełnią” nie jest chyba najwłaściwszym określeniem.

Przed rokiem Il Lombardia wygrał Jakob Fuglsang (Astana), przed Georgem Bennettem (Jumbo-Visma) i kompanem z drużyny, Aleksandrem Własowem.

To Top