Świat

Alberto Contador rozważał wznowienie kariery

Alberto Contador
Alberto Contador / fot. Instagram

Alberto Contador w rozmowie z “La Gazzetta dell Sport” wyznał, że w 2020 roku, podczas lockdownu myślał o wznowieniu profesjonalnej kariery i starcie w Giro d’Italia.

“El Pistolero” pożegnał się z peletonem jak przystało na mistrza – wygrywając w 2017 roku etap Vuelta a Espana z metą na Angliru. Po zakończeniu kariery wciąż pozostaje jednak bardzo aktywny. Jest ekspertem telewizyjnym, a na rowerze nadal pokonuje spore dystanse. Niedawno przejechał nim 1600 kilometrów z Madrytu do Mediolanu, a w 2020 roku pobił rekord świata w Everestingu. Szybko go stracił, lecz pokazał, iż nadal jest w formie.

Jak się okazuje, podczas pamiętnego lockdownu i przerwania sezonu szosowego Contador myślał poważnie o… powrocie do peletonu! “W tamtym czasie sporo trenowałem. Moja forma była taka, jak w momencie zakończenia kariery. Byłem odrobinę cięższy, ale to zredukowałbym pracą. W pewnym momencie myślałem o powrocie. Na jeden wyścig. Chciałem wystartować w Giro d’Italia” – zdradził.

Corsa Rosa odbywał się w 2020 roku jesienią, gdyż przełożono go z powodu lockdownu. W jakim zespole mógłby pojechać? Tego nie wiadomo, ale z zaproszeniem na pojedynczy wyścig pewnie nie miałby żadnego problemu.

To Top