Świat

Marcin Białobłocki mistrzem świata Gran Fondo

Marcin Białobłocki
Marcin Białobłocki na podium 7. etapu Tour de Pologne 2015

Marcin Białobłocki wywalczył w Bośni i Hercegowinie złoty medal mistrzostw świata UCI Gran Fondo w jeździe indywidualnej na czas.

Nasz były kolarz zawodowy, który w dorobku ma między innymi mistrzostwo Polski (na czas, zdobyte w 2015 roku) oraz etapowy triumf podczas Tour de Pologne (w tym samym roku) oficjalnie zakończył karierę we wrześniu 2019 roku.

Podczas MŚ UCI Gran Fondo, które odbywają się w Sarajewie 38-latek sięgnął po złoty medal w jeździe indywidualnej na czas. Rywalizacja toczyła się na liczącej 19,2 km trasie o sumie przewyższeń aż 838 metrów. Białobłocki pokonał ją w czasie 25:34, co dało średnią prędkość 45,1 km/h. Triumfował w kategorii M 35-39.

Co ciekawe, miał czas lepszy, niż triumfator kategorii M 19-34, inny nasz rodak, Michał Brauliński. Wśród kobiet w tej samej kategorii trzecia była Marianna Hall. W gronie kobiet w kat. 35-39 wygrała Alina Mylka, w 60-64 druga była Małgorzata Czerny, zaś w M 75-79 trzeci był Jan Zderkiewicz.