Świat

Michał Kwiatkowski i jego “liczby” z Paryż – Roubaix

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) ukończył tegoroczną edycję Paryż – Roubaix na 69. pozycji. W serwisie Strava opublikował zapis przejazdu, który pokazuje jasno – by zmierzyć się z brukami północnej Francji, potrzebna była gigantyczna siła.

“Kwiato” w pierwszej fazie rywalizacji radził sobie bardzo dobrze, mimo skrajnie niekorzystnych warunków: mocno padającego deszczu oraz błota, które czyniło kostkę wyjątkowo śliską i nieprzewidywalną. Zatrzymał go dopiero defekt w Arenbergu, który jednocześnie przekreślił jego marzenia o wysokiej lokacie.

Polak ostatecznie przeciął linię mety jako 69. Jak pokazuje zapis jego jazdy, opublikowany w serwisie Strava, potrzeba było do tego gigantycznej wręcz mocy. Dość powiedzieć, że 263 kilometry i wszystkie sektory bruku Kwiatkowski przejechał ze średnią… 40 km/h. Przypomnijmy raz jeszcze – mimo piekielnie trudnych warunków.

Maksymalnie nasz rodak rozpędził się w tych warunkach do ponad 70 km/h. Cały wysiłek kosztował go 6600 kilokalorii. Mistrz świata z Ponferrady nie publikuje danych, dotyczących mocy, toteż temu aspektowi nie możemy się przyjrzeć. Pełen zapis dostępny jest TUTAJ.

źr. Strava Kwiatkowskiego
To Top