Świat

Luke Rowe po oskarżeniu o wypadek Petersena na Paris-Roubaix: „Pier*ol się!”

Luke Rowe (Ineos Grenadiers) w zamieszczonym na Instagramie nagraniu odnosi się do oskarżeń, które zalały jego skrzynkę odbiorczą, w których nadawcy obwiniają go o wypadek i wyeliminowanie Madsa Pedersena (Trek-Segafredo) z „Piekła Północy”.

Sytuacja, do której nawiązują owe wiadomości, to moment w Lesie Arenberg, około 90 km przed metą, w którym Luke Rowe został złapany przez grupę kolarzy po ucieczce i zdawał się mieć mechaniczne problemy ze sprzętem. Trzymając linię jazdy po prawej stronie bruku, nagle niespodziewanie przeskoczył na środek drogi i jadący za nim Mathieu van der Poel w ostatniej chwili go wyminął, ale następny zawodnik, Mads Pedersen, miał zdecydowanie mniej szczęścia, bo wjechał w Walijczyka i wskutek kraksy wypadł z wyścigu.

„Zostałem zbombardowany wiadomościami o spowodowaniu kraksy Madsa Pedersena w Lesie Arenberg… jesteście szaleni, jesteście szaleni” – powiedział Rowe w swoim filmiku.

„Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wysłali mi taką wiadomość, to zwariowałeś” – kontynuował.

Rowe wytłumaczył, że powodem zaskakującego manewru był fakt, iż przebił przednią oponę na brukach Arenbergu i nie był w stanie zapanować nad rowerem.

„Miałem przebite przednie koło, nie miałem kontroli nad rowerem. Jeśli wysłałeś mi wiadomość, spróbuj przejechać na pieprzonym rowerze przez Las Arenberg z przebitym przednim kołem” – powiedział wyraźnie oburzony Rowe.

„Próbowałem trzymać się prawej strony, wtedy moje przednie koło zaczęło dziwnie jechać, przekoziołkowałem w lewo i Mads uderzył we mnie z prędkością 40 km/h, więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy wysłali mi wiadomość, spróbuję powiedzieć to tak grzecznie, jak tylko potrafię: Pier*ol się. Na zdrowie.”

Rowe ukończył wyścig na 67. miejscu, ze stratą 20 minut do zwycięzcy, Sonny’ego Colbrelliego.

To Top