Świat

Telenet Superprestige Gieten: Zwycięstwa Brand i Aertsa

fot. Baloise Trek Lions

W Gieten zainaugurowano w niedzielę zmagania w przełajowym cyklu Telenet Superprestige. Wygrali Lucinda Brand i Toon Aerts.

Aerts odjechał rywalom wraz z Quintenem Hermansem. Przez długi czas jechali oni razem, ale Aerts wydawał się minimalnie mocniejszy. Na piątym okrążeniu na chwilę odjechał Hermansowi, ale zawodnik Tormans – Circus Cyclo Cross Team odrobił stratę i na następnej pętli to on dyktował tempo. Na siódmym, czyli przedostatnim okrążeniu, Aerts ponownie przyspieszył i tym razem skutecznie uciekł Hermansowi, najpierw wyrabiając kilkanaście, a następnie ponad 20 sekund przewagi.

Dla Aertsa było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. W ten weekend 28-latek pokazał, że dochodzi do dobrej formy i do 7. oraz 5. miejsca z wrześniowych startów dołożył sobotnią 3. lokatę w Meulebeke i dzisiejsze zwycięstwo.

Na trzecim miejscu wyścig ukończył Eli Iserbyt, który przez długi czas jechał w towarzystwie Laurensa Sweecka.

W wyścigu kobiet wygrała Lucinda Brand, która dogoniła uciekającą od pierwszego okrążenia Denise Betsemę, a następnie zdołała nieznacznie odjechać rodaczce. Trzecie miejsce zajęła Annemarie Worst.

Na przyszły tydzień zaplanowano pierwszą edycję Pucharu Świata, która odbędzie się w sobotę w amerykańskim Waterloo.

To Top